مقالات

علت خرابی برد یخچال هیمالیا چیست؟

خرید برد یخچال هیمالیا

علت خرابی برد یخچال هیمالیا مبحثی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

روناک الکترونیک یکی از برترین شرکت‌های تولید و تامین قطعات الکترونیکی برای صنعت یخچال سازی در ایران است. همچنین این شرکت در این زمینه، توانسته است با بهره‌گیری از تخصص و تجربه کارکنان خود؛تولیدات با کیفیت و قابل اعتمادی را برای صنعت یخچال سازی ارائه دهد.

شرکت روناک الکترونیک قادر به تولید و تامین انواع قطعات الکترونیکی برای یخچال‌های سرمایشی و فریزرهای مختلف می‌باشد. از جمله موتور فن، برد، نمایشگر و سنسور.

همچنین این شرکت توانسته است با تولید قطعات باکیفیت و قیمت مناسب، به عنوان یکی از تامین کنندگان معتبر برندهای معتبری مانند هیمالیا، کلور، نیکسان، تاکنو و ایران شرق شناخته شود.

فروش تجهیزات یخچال فریزر هیمالیا هم یکی از خدمات تخصصی ما در این مرکز می‌باشد. برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا، پیچیدگی‌های بسیاری داشته و تشخیص اصل بودن آن امری تخصصی است. پس علت خرابی برد یخچال هیمالیا ممکن است از هر نقطه‌ای خود را بروز دهد.

علائم خرابی برد یخچال هیمالیا

برد یخچال فریزر هیمالیا کلیه قسمت‌های مختلف یخچال فریزر را کنترل می‌نماید. برای مثال امکان دارد از موتور یا کمپرسور یخچال بروز پیدا کند؛ چرا که برد اصلی کمپرسور را کنترل کرده و به آن فرمان می‌دهد که چه وقت کار کرده و چه زمانی کار نکند.

پس چنانچه برد کمبی 530 onyx اونیکس هوم بار هیمالیا خراب شده باشد، به موتور یخچال فرمان نداده یا به درستی فرمان نمی‌دهد. بنابراین موتور یخچال هیمالیا به صورت یکسره کار می‌کند و یا به طور کامل از کار می‌افتد.

کد خطاهایی هم برای خراب شدن برد یخچال هیمالیا هست که چنانچه یخچال فریزر شما صفحه نمایش داشته باشد، خرابی برد را با این کد خطاها به شما اعلام می‌نماید. در هر یخچال فریزر، این کد خطاها دارای تفاوت است. پس چنانچه کد خطایی را در یخچال فریزر دیدید که علت آن را ندانستید، با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر کردن برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا

در بالا علت خرابی برد یخچال هیمالیا را مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه شما دریافتید که برد اصلی یخچال هیمالیا دچار خرابی شده، مطلوب است که خود اقدام به تعمیر آن نکرده و تعمیرات آن را به تکنسین تعمیرکار بسپارید.

چرا که این قطعه در یخچال بسیار گران بوده و چنانچه آسیبی جبران‌ناپذیر به آن وارد شود، می‌بایست آن را تعویض کرده که این خود هزینه بالایی را به دنبال خواهد داشت؛ ولیکن در ابتدا به عیب یابی برد اصلی یخچال هیمالیا بپردازید و بعد ایرادات موجود را تعمیر کنید و قطعات مورد نیاز را از ما خریداری کنید.

چنانچه به هیچ عنوان، امکان تعمیر کردن آن وجود نداشته باشد، ما در روناک الکتریک به کلیه قطعات اصلی و اورجینال یخچال فریزر هیمالیا دسترسی داریم و آن را با برد اصلی یخچال هیمالیا عوض می‌کنیم.

وظیفه برد اصلی یخچال چیست؟

برد اصلی در یخچال به عنوان مغز متفکر یخچال فریزر عمل می‌کند. بدین صورت که کلیه قطعات یخچال فریزر تحت فرمان برد اصلی فعالیت می‌کنند. برای مثال سنسورهای دما که دمای فریزر و یخچال را اندازه گیری می‌کنند، این دما را به برد اصلی گزارش و ارائه می‌دهند.

حالا برد اصلی دمای درون فریزر و یخچال را با دمایی که شما برای فریزر و یخچال تنظیم کرده‌اید، مقایسه نمایید. چنانچه درون یخچال و فریزر گرم‌تر از حد مطلوب باشد، به موتور یخچال فرمان می‎‌رساند که آغاز به کار کند. این فقط یکی از وظیفه‌های برد اصلی یخچال است که اساسی‌ترین و با اهمیت‌ترین وظیفه این قطعه هم می‌باشد.

برد کمبی 840 هیمالیا

 

عدم روشن شدن یخچال فریزر هیمالیا

از دیگر نشانه‌های علت خرابی برد یخچال هیمالیا، روشن نشدن یخچال فریزر می‌باشد. در همچنین شرایطی ابتدا متصل بودن برق و سلامتی سیم برق را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که مشکلی نیست؛ چنانچه به این اطمینان دست پیدا کردید، احتمال زیاد مشکل از برد می‌باشد.

شما می‌بایست اقدامات مربوطه به تعمیر برد یخچال هیمالیا و یا عوض کردن آن را انجام دهید. دقت داشته باشید که اگر مشکل از موتور یخچال باشد، روشن شدن آن تا مرحله استارت پیش خواهد رفت. برای تامین برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا با ما تماس بگیرید.

برفک زدن یخچال فریزر هیمالیا

از دیگر علت خرابی برد یخچال هیمالیا، می‌توان به برفک زدن آن اشاره کرد. یکی از وظیفه‌های درنظر گرفته شده برای برد یخچال فریزر هیمالیا، کنترل قرآیند برفک زدایی و پیشگیری از یخ‌زدگی می‌باشد.

حالا چنانچه شما دریافتید که دستگاه شما مدتی دچار برفک می‌شود، می‌بایست نسبت به تحلیل برد آن حساس شده و در صورت وجود مشکل اقدامات لازم برای تعمیر کردن و خرید برد الکتریکی یخچال را انجام دهید. دقت داشته باشید که چنانچه به موقع این کار را انجام ندهید، به موتور آسیب خواهد رسید و مشکلات یخچال شما بیشتر خواهد شد.

وجود صداهای عجیب و غریب و غیرعادی در یخچال هیمالیا

گاهی وقت‌ها ضمن صداهای عادی و معمولی مثل صدای تغییر کردن سرعت فن دستگاه و یخچال، صداهای دیگر هم به گوش می‌رسد که این نوع صداها عجیب و غیرعادی هستند و مدت زمان زیادی هم ادامه پیدا می‌کنند.

پس چنانچه متوجه صداهای غیرطبیعی و عجیب غریب شدید، می‌بایست به وجود مشکل در برد یخچال شک کرده و تحلیل‌های لازم را برای اطمینان از سلامت این قطعه انجام دهید. برای خرید برد اصلی و اورجینال یخچال فریزر هیمالیا با روناک الکتریک در ارتباط باشید.

برد کمبی 530 onyx اونیکس هوم بار هیمالیا

 

عدم کار کردن فن اواپراتور یخچال فریزر هیمالیا

یکی از متداول ترین علت خرابی برد یخچال هیمالیا، کار نکردن فن اواپراتور می‌باشد. هنگامی که این مشکل بروز پیدا می‌کند، می‌بایست اقداماتی برای عوض کردن برد یخچال فریزر هیمالیا و عوض کردن فن دستگاه انجام گیرد.

توجه داشته باشید که حاصل درست کار نکردن این فن، خرابی دستگاه و حتی منفجر شدن برد الکتررونیکی را در پی خواهد داشت؛ بنابراین نسبت به سرویس آن و تعویض قطعات آن بی توجه نباشید.

نوسانات جریان برق و تأثیر آن در خراب شدن برد یخچال هیمالیا

یکی از اساسی ترین علل خرابی برد الکترونیکی در یخچال‌های هیمالیا، نوسانات در جریان برق می‌باشد. توجه داشته باشید که نوسانات جریان برق به قسمت‌های گوناگون برد آسیب رسانده و امکان دارد شما را به تعویض برد یخچال مجبور کند.

توصیه ما به شما این است که برای پیشگیری از چنین مشکلی، از یک محافظ برق مناسب با دستگاه خود استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.